MZM GRUP LOJİSTİK VE GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ A.Ş.HABERLER


Compendium of customs valuation 2024


Gümrük Kiymeti /Değerleme Özeti Avrupa Komisyonu tarafından güncellenmiş ve revize edilmiştir.

Küçük editoryal değişikliklere ek olarak, aşağıdaki önemli değişiklikler yapılmıştır:

? hashtagGümrük kiymeti / değerlemesine ilişkin yorumlayıcı notlarda güncellemeler

? Garanti durumlarına ilişkin vaka çalışmaları da dahil olmak üzere, ithalat sırasında hasarlı veya kusurlu malların hashtaggümrük kıymetine tabi tutulmasına ilişkin yapılan revizyonlar.

? Satın alma komisyonlarının hashtaggümrük kıymeti işlemlerini ele alan 19 No.lu Yorum'un tanıtılması.

? Prototip araçların ve seri üretim araçların imalatı sırasında bir üretici tarafından sağlanan geliştirme hizmetlerinin hashtaggümrükte değerleme işlemi

??.?? ??.?? hashtagGümrük Kıymet Takdiri mevzuatının uygulanmasına ilişkin yasal hükümler ve bunlara eşlik eden metinlerden oluşan bir Derleme en son 2022 yılında konsolide olarak yayımlanmıştır.

O zamandan bu yana, araya bir dizi gelişme girmiş, yani ek kararlar ve sonuçlar kabul edilmiştir.

Bu derleme, Gümrük Kodu Komitesi ve Gümrük Uzman Grubu - Gümrük Değerleme Bölümü tarafından sonuçlandırılan belgelerle ilgili olarak gümrük değerleme metinleri derlemesinin güncellenmiş ve gözden geçirilmiş bir versiyonudur.

Mevcut derleme öncelikle Üye Devlet idareleri için hazırlanmıştır ancak ilgili tüm tarafların erişimine açık olmalıdır.

Derlemede yer alan belgeler Komite ve Uzman Grubunda yapılan değerlendirmelerin sonucudur. Yorumlar söz konusu olduğunda, belirli bir hükmün nasıl uygulanacağı konusunda yol gösterilmektedir. Sonuçlar, belirli pratik vakaların incelenmesinin sonucudur. Gümrük Kodu Komitesi ve Gümrük Uzman Grubu - Gümrük Değerleme Bölümü'nün görüşlerini yansıtırlar ve yeknesak yorum ve uygulamayı desteklerler. Bununla birlikte, müteşebbislerin münferit vakalardaki somut kararlarla ilgili olarak ulusal gümrük idarelerine danışmaları tavsiye edilir.

Avrupa Birliği Adalet Divanı kararlarının bir özeti de yer almaktadır.

Dünya Gümrük Örgütü Gümrük Değerleme Teknik Komitesi tarafından kabul edilen belgeleri gösteren bir bölüm de bütünlük açısından eklenmiştir.


https://www.linkedin.com/in/cem-sinan-g%C3%BCzel-ma-lcb-74068124/recent-activity/all/
MZM GRUP LOJİSTİK VE GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ A.Ş.

Kurulduğu günden itibaren her geçen gün artan finansal yapısı ve tecrübesi ile 2019 yılının sonunda Anonim Şirket statüsüne geçerek kurumsallaşmasının tamamlayan ve dengeli büyümeye devam eden MZM GRUP, hızla gelişen teknolojinin gerekliliklerini yerine getirerek, eğitimli, çağdaş ve dinamik kadrosu ile profesyonel ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile Türkiye genelindeki tüm gümrük idarelerinde siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir

BAĞLANTILAR

MERKEZ OFİS

ADRES :
Kozyatağı Mahallesi Şehit İlknur Keleş Sokak Hüseyin Bağdatlıoğlu İş Merkezi Kat 6

Kozyatağı/Kadıköy / İstanbul